Kserokopiarki co warto wiedzieć przed zakupem

Wstęp

Kserokopiarka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem głównie wśród dużych firm, w biurach i urzędach, ale też w jednoosobowej działalności gospodarczej. Są one pożądane ze względu na swoją funkcjonalność. W jednym urządzeniu mamy funkcję drukowania, kopiowania, skanowania i często także fax, dlatego doskonale sprawdzi się w firmach. Wykorzystując urządzenia wielofunkcyjne możemy wydrukować lub skserować format w rozmiarze A3, A4.

Wyróżniamy kilka rodzajów kserokopiarek. Kserokopiarki monochromatyczne, które świetnie sprawdzą się w firmach, które większą liczbę dokumentów drukują w tonacji czarno – białej, a także kserokopiarki kolorowe laserowe, dzięki którym możemy wydrukować lub skserować dokument w kolorze, aby był bardziej czytelny. Jedną z wiodących marek wśród kserokopiarek jest kserokopiarka Konica Minolta.

Kserokopiarki monochromatyczne.

Kserokopiarki czarno – białe najlepiej sprawdzą się w biurze i urzędzie, ponieważ tam najczęściej sporządza się dokumenty w tylko takich tonacjach. Ich zalety to kompatybilność, szybkość, ponieważ kserokopiarki monochromatyczne pracują szybciej, od tych w kolorze i przede wszystkim cichy tryb pracy. Kolejna zaleta kserokopiarek monochromatycznych to bardzo wydajny toner, dlatego jeśli drukujemy dużo dokumentów i nie potrzebujemy ich w kolorze, to kserokopiarka czarno – biała sprawdzi się idealnie. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm na rynku są kserokopiarki czrno-białe hp, które są bardzo często kupowane przez firmy ze względu na świetny stosunek ceny do jakości.

Wydruk kolorowy, czyli kserokopiarka kolorowa laserowa.

Urządzenia wielofunkcyjne z funkcją koloru są coraz bardziej popularne. Kserokopiarka kolorowa to urządzenie, które idealnie sprawdzi się w szkołach, ponieważ mamy możliwość drukowania materiałów dydaktycznych w kolorze. Kserokopiarka kolorowa również sprawdzi się w biurach, jeśli od czasu do czasu potrzebujemy wydrukować jakiś dokument w kolorze, to warto zdecydować się na kserokopiarkę w kolorze, ponieważ mamy możliwość druku czarno białego, a jeśli potrzebujemy to drukujemy w kolorze. Ta opcja urządzenia znacznie ułatwia i przyspiesza nam pracę, ponieważ nie musimy prosić znajomych lub biegać do punktów ksero. Kserokopiarka kolorowa laserowa gwarantuje wysoką jakość i trwałość druku, są bardzo wydajne, a przy tym mają niską cenę użytkowania. W urządzeniach do druku kolorowego są dobrej jakości tonery, które zapewniają precyzyjne odwzorowanie kolorów i najmniejszych szczegółów. Tonery zazwyczaj otrzymasz jako akcesoria dołączone do kopiarki.

Obecnie na rynku mamy szeroki wybór urządzeń wielofunkcyjnych, którymi możemy zarządzać z pozycji smartfona lub tabletu, wystarczy połączyć się z urządzeniem za pomocą bluetooth i w ten sposób możemy wydrukować dokument.

Kserokopiarki monochromatyczne czy kolorowe, co wybrać?

Zastanawiając się, jaki sprzęt wybrać do firmy, przede wszystkim trzeba zrobić analizę potrzeb. Jeśli w biurze wykonujemy tylko dokumenty w tonacji czarno białej, faktury i do tej pory nie był nam potrzebny druk w kolorze, to warto wybrać urządzenie monochromatyczne.  Jeśli jednak czasem potrzebujemy wykonać dokument z wykresami lub broszury, to świetną opcją będzie kopiarka z kolorem, ponieważ dokumenty będą o wiele bardziej czytelne. Dodatkowo drukowanie lub kserowanie takich dokumentów w kolorze na własnym urządzeniu jest dużo bardziej opłacalne, niż gdybyśmy zlecali takie druki na przykład w punkcie ksero. Ile kosztuje kserokopiarka? Na rynku mamy różne oferty kopiarek. Wśród opinii klientów często pojawia się kserokopiarka canon, ale bardzo polecana jest kserokopiarka Konica Minolta bizhub c227. Jest to głównie zależne od tego, czy wybieramy opcję druku w kolorze, czy w tonacji czarno – białej. Kserokopiarka kolorowa laserowa najlepiej sprawdzi się w szkołach, biurach i firmach, które drukują nie tylko faktury, ale też grafiki, materiały dydaktyczne dla dzieci, ulotki i foldery do użytku własnego.     Decydując się na zakup kserokopiarki warto przejrzeć ofertę i wziąć pod uwagę opcję zakupu urządzenia używanego. W takim przypadku mamy praktycznie nowe urządzenie, ale cena jest dużo niższa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *